תכנון שיעור מתוקשב
|
||
נושאים בתכנון שיעור
|
המרכיבים
|
התכנון
|
|
שמות
הכותבים
|
|
רקע
ליחידה
|
שם
היחידה/השיעור
(מקצוע, תחום, נושא) |
|
קהל היעד
|
|
|
מסגרת הזמן
(מס' שיעורים מתוכנן) |
|
|
מטרות תוכן
(על פי תוכניות הלימודים)
בתחום הדעת
בחינוך
הלשוני
|
|
|
מושגים
עיקריים לשיעור
|
|
|
דגם ההוראה/
הסביבה הטכנולוגית:
(מליאה, ניידים
אישיים בכיתה, מעבדת מחשבים, קבוצות עבודה עם ניידים
|
|
|
ידע קודם
נדרש
בתחום הדעת והמיומנויות |
|
|
מיומנויות
סמנו את המתאימים
|
מיומנויות המאה ה- 21
|
אוריינות מידע ומדיה
(איתור מידע והערכתו, הבניית ידע)
מיומנויות תקשורת
חשיבה מסדר גבוה (חשיבה
ופתרון בעיות)
יצירתיות וחדשנות
מיומנויות בינאישיות
ועבודה שיתופית
למידה והתנהלות
עצמאית
מעורבות בקהילה
|
מיומנויות תקשוב
פירוט הכלים
והמיומנויות בהם יעשה שימוש
|
שימוש בכלים פתוחים
שימוש בכלי תקשורת:
דוא"ל/ פורום/ בלוגים...
שימוש בכלי web-2
אחר:
|
|
רצף הלמידה
תיאור מפורט
|
פתיחה:
גירוי, מודעות, גיוס מוטיבציה, קישור לידע קודם נדרש |
|
התנסות:
הקנייה/המשגה/תרגול |
|
|
סיכום:
הצגת תוצרים ורפלקציה |
|
|
תוצר
|
תוצר מצופה |
|
הערכה
|
קריטריונים להערכת התהליך והתוצרים, מחוון |
|
מענה לשונות
|
הרחבה, גיוון והעשרה
|
|
חומרי למידה
כתובים וממחושבים
|
חומרי למידה
כתובים: (כלל החומרים שהמורה פיתח: דפי הנחיות ללומד, מטלות בית ואופן הערכה)
|
קישור לדף
הפעילות באתר המקצוע הכולל את כל החומרים וההנחיות לתלמיד: קבצי המידע /הנחיה ללומדים בצרוף קישורים/ מצגות/
קבצי תמונה...
|
חומרי עזר
הקשורים לתוכן ולמיומנויות הנלמדות
|
|
|
הערות נוספות
טיפים חשובים למורה
המפעיל
|
|
|
תכנון מול ביצוע
|
מה קרה
בפועל בשיעור לעומת תכנון השיעור?
|
|
יום שלישי, 7 באוקטובר 2014
תכנון שיעור מתוקשב
הירשם ל-
תגובות לפרסום (Atom)
אין תגובות:
הוסף רשומת תגובה